Hlavní menu:

Vyhledávání:

Náhodný obrázek:

Jolanta4.jpg

Anketa:

Ušetříte ze svého platu?
Počet hlasů: 569

Kontakty:

Kategorie: Pracovně-právní vztahy

Zápis ze schůze Umělecké rady sboru ND s uměleckým ředitelem Opery ND a SO

Zápis ze schůze Umělecké rady sboru ND s uměleckým ředitelem Opery ND a SO dne 31.3. 2016

Zápis ze schůze Umělecké rady sboru ND s uměleckým ředitelem Opery ND a SO dne 31.3. 2016

 

Přítomni:  členové UR sboru ND (Pavel Vaněk, Martin Buchta, Dana Čapková, Magda Exnerová, Petr Kosina, Pavel Novák), umělecký ředitel Opery ND a SO (Petr Kofroň)

 

Program:

  1. Projednání návrhu změny Statutu Umělecké rady v bodu č. 3, který má být upraven a předložen k dalšímu jednání.
  2. Návrh změny bodu 3. Znění: „Připomínky k tomuto rozhodnutí mohou být řešeny společným jednáním na úrovni uměleckého ředitele, ředitelky Opery ND.
  3. Bod č. 4 Statutu Umělecké rady bude zachován v původním znění.
  4. Projednání zkouškového a hracího plánu sezóny 2016/17 s výhradou Umělecké rady k nedostatečnému časovému předstihu pro projednání. Hrací a zkouškový plán Opery ND na nadcházející sezónu musí být projednán včas tak, aby bylo možné v něm provádět na základě připomínek a vzájemné dohody změny.
  5. UR sboru ND nesouhlasí s tím, aby sbor ND musel repertoár zkoušet ve velkém časovém předstihu. V důsledku toho dochází např. k tomu, že hudební zkoušky probíhají v neúplném obsazení, jelikož část sboru se účastní aranžovacích zkoušek na jinou inscenaci. Viz zkoušky na Andrea Chénier (Giordano), koncert (Janáček, Martinů) a Měsíc (Orff) a současné zkoušky na inscenaci Juliette (Martinů) během února a března 2016.
  6. Výhrady Umělecké rady k tomu, že během 5 měsíců jsou zařazeny 4 premiéry a zároveň uváděny inscenace, které nejsou často na repertoáru, takže není čas vše řádně v odpovídajícím časovém limitu nastudovat.
  7. Prosba o zvážení angažování externího sboru v opeře Krakatit vzhledem ke zhuštění 3 premiér ve druhé půlce sezóny do 4 měsíců: Berlioz - Faustovo prokletí, Kašlík -Krakatit, Wagner -Lohengrin. Může vzniknout situace, kdy potřebné zkoušky sboru na sborovém sále omezí účast sboru na aranžovacích zkouškách na Lohengrina.

 

Petr Kofroň
Pavel Vaněk

 

 

 

Zapsal : Aleš Mihálik, 31.3. 2016, 9:00

print Formát pro tisk