Zdroj: http://www.opernisbornd.cz/unie-odborovy-svaz/stavkova-pohotovost-ve-sboru-narodniho-divadla  •  Vydáno: 8.2.2013 16:27  •  Autor: Aleš Mihálik

Stávková pohotovost ve sboru Národního divadla

Oznámení o vyhlášení stávkové pohotovosti v operním sboru.

Operní sbor Národního divadla v Praze oznamuje, že počínaje dnem 8.2. 2013 vstupuje do stávkové pohotovosti na protest proti Návrhu transformace Národního divadla ze dne 15.1.2013.

O dnešní dopolední akci, organizované Unií - odborovou organizací profesionálních zpěváků při ND zastupující všechny členy operního sboru ND, bylo rozhodnuto většinou hlasů v tajném hlasování. Zástupci sboru ND vysvětlili situaci a kroky vedoucí k vyhlášení stávkové pohotovosti současnému pověřenému řediteli ND Ing. Václavu Pelouchovi s tím, že plně respektují jmenování nového ředitele pana doc. MgA. Jana Buriana, se kterým jsou v případě zájmu z jeho strany připraveni co nejdříve jednat o Návrhu transformace ND a o dalším fungování sboru ND.
Pro tento krok se členové sboru ND rozhodli vzhledem k tomu, že stoupá nervozita členů operního sboru z dlouhodobě nejasné situace v Národním divadle a zejména vzhledem k některým nejasným a navzájem si odporujícím formulacím uvedeného dokumentu MK vyvolávající obavy o budoucnost Národního divadla jako instituce.