Hlavní menu:

Vyhledávání:

Náhodný obrázek:

RobIrMiVer.JPG

Anketa:

Ušetříte ze svého platu?
Počet hlasů: 678

Kontakty:

Příspěvky uživatele


< návrat zpět

Ahoj Ivane,
díky za zprávu. Materiál a další informace jsem Ti zaslal na uvedený e-mail 1 .

Dear singers,
We would like to inform you that auditions for the tenor and alto voice groups of the National Theater Opera Choir will be held on Tuesday, May 28th at 14:30 in the historical building of the Prague National Theater.
All prospective singers are welcome!

Dear singers,
We would like to inform you that auditions for the tenor and alto voice groups of the National Theater Opera Choir will be held on Tuesday, May 28th at 14:30 in the historical building of the Prague National Theater.
All prospective singers are welcome!

Ano, řekl bych dokonce, že tento "Návrh transformace drůbežích jatýrek" v paštiku vyvolá další vlnu stávkových pohotovostí...

Ahoj Zdeni,
zkouška na Korunovační dne 2.10. není, pan šéfsbm. ji zrušil. Zústává však zk. Orfeus a Eurydika. První zkouška na Korunovační je až 9.10.

Sypu si metrák popele na hlavu, chybka se vloudila, ale již vše napraveno 1 .

Konkurz do sopranu zatím není v plánu.Finanční rozpočet je napnutý zejména v kultuře... Bude-li vyhlášen, určitě se zde objeví zmínka.

Zdeni, odpolední zkoušky se v plánu žádné nevyskytují, neboť by to odporovalo kolektivní smlouvě. Proto se nám požadavky na tyto zkoušky v čase od 14:00 do 18:00 daří odrážet. Netýká se to bohužel hlavních a generálních zkoušek, které pracovní řád a naše kolektivní smlouva i v odpoledních časech připouští. Večerní zkoušku od 18:00 (do max. 22:00) kolektivní smlouva podepsaná našimi odbory bez problému připouští, takže nelze odporovat. Jako představení večerní zkoušky vykázat do mzdových výkazů nelze, protože systém výkazů sboru není ve vnitřních předpisech takto nastaven. Bylo by to možné změnit, kdyby se to objevilo v nějaké naší další kolektivní smlouvě podepsané mezi odbory a zaměstnavatelem 4 .

Ahoj Zdeni, v ostré verzi to nebude.

Kvůli administrativní chybě, za kterou jsem se již dotčeným omluvil, byly na osobním hodnocení znevýhodněny celkem 3 osoby, z čehož si toho dvě vůbec nevšimly a jedna velmi nesměle a seriózně vznesla dotaz na výši obdržené částky. Po kontrole jsem zjistil chybu, která nastala tím, že jsem po přestupu jedné členky ze sopránu do altu neopravil řádky v mzdovém výkazu odpovídajícím způsobem a některé částky, které jsem obdržel od šéfsbormistra jsem přehodil. V měsíci říjnu je již vše napraveno a dorovnáno. Napravit lze totiž téměř každou administrativní chybu a myslím, že jich ještě pár nadělám 2
Opravdový problém, na který bych ale chtěl v této souvislosti upozornit je ten, že stávající výši financí na osobní hodnocení pan šéf opery ústně garantoval pouze do konce roku 2010. Jedná se o nadtarifní nenárokovou složku platu, a jak to bude vypadat s její výší v příštím roce nevíme. V souvislosti se slibem ministra práce a soc. věcí, zachovat tarifní tabulky a zároveň požadavkem přesto ušetřit 10% mzdových prostředků, lze tušit, že jednou z oblastí, na kterou bude vedení chtít vztáhnout ruku, je právě osobní hodnocení. V nedávné době se na jednání se šéfem (u kterého jsem byl přítomen) šéfsbormistrovi podařilo jeden z pokusů o pokrácení balíku na osobní hodnocení odrazit. Argumentovali jsme naprostou nezbytností tuto složku platu zachovat z důvodů, kterými jsou zejména potřeba alespoň v základu odlišit různou kvalitu a především množství vynakládané práce jednotlivých členů sboru.
Pojďme tedy energii soustředit spíš tímto směrem, abychom našli způsob, jakým vedení přesvědčit o nutnosti nejen tuto nenárokovou složku našeho platu zachovat, ale naopak ji povýšit na úroveň, která bývala pro členy operního sboru ND k dispozici v minulosti.

Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09) slíbil odborářům, že navrhne vládě, aby s tarifními tabulkami pro příští rok nehýbala. Informoval o tom ve středu po společném jednání. Podle něj se z jeho strany jedná o vstřícný krok, odmítl však, že by na něj měla vliv úterní demonstrace. Ujistil zároveň, že závazek v koaliční smlouvě na snížení objemu platů ve státní sféře o 10 procent se tím neotřásl.

Ahoj Zdeni, díky za upozornění, již je vše opraveno, neboť dle naší kolektivní smlouvy se v den svátků nezkouší. Sympatické je, že volno v pondělí zatím zůstává - sbormistr zkoušku nebude potřebovat. Tak si v závěru měsíce alespoň odfrkneme 2